" /> Kavacık’da Pilates | FizyoAnaliz | 0539 671 41 88
Kavacık Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi TB Plaza no:10 Kat 4 Daire:8, Beykoz/İSTANBUL
tr

Kavacık’da Pilates

18.09.2019
379
Kavacık’da Pilates

Pilates gövde stabilitesi, esneklik, kuvvet, kontrol, denge, duruş ve nefes kombinasyonunu temel alan akıl-vücut egzersizidir. Pilates yöntemi tüm vücudu çalıştırır ve özellikle bilinçli solunumla beraber vücuttaki tüm hücrelerin oksijenlenmesini sağlar.

Kavacık Pilates

Kliniğimizde mat pilates, reformer pilates, hamile pilatesi, skolyoz odaklı egzersiz programları fizyoterapist eşliğinde uygulanmaktadır. Detaylı bir fizik muayene sonrası seanslar kişinin vücut biyomekaniğine uygun ve kişiye özel olarak amaçlar ve istekler doğrultusunda planlanır. Tüm yaş gruplarına ve amaca yönelik olarak oluşturulan egzersiz programları sağlıklı bir omurgaya sahip olmayı ve vücuda doğru pozisyonda duruşu öğreterek bu kalıpların yaşama adaptasyonunu sağlar. Derslerimiz bireysel olarak ya da fonksiyonel durumları birbirine yakın kişilerden oluşan gruplar şeklinde yapılmaktadır.

Mat Pilates, Reformer Pilates Artık Kavacık’da

Kavacık’da Mat pilates yerde, kendi vücut ağırlığımızı kullanarak yapılır ve egzersizler sırasında eklemlere yük bindirilmez. Bu da onu her yaştan ve her sağlık durumunda ki insan için uygun hale getirmektedir. Reformer pilateste ise yaylar, ekipmanlar, kayışlar ve ipler kullanılır. Egzersiz çeşitleri benzerdir ancak reformerdeki fark direnç eklenmesidir. İkisinin birbirine üstünlüğü bulunmamakla birlikte kişinin ihtiyacına ve isteğine göre seçim yapılmalıdır. Egzersizlerin yoğunluğunu kişinin mevcut durumu göz önüne alınarak belirlenir ve seanslar kolaydan zora doğru oluşan hareket serileri modifiye edilerek uygulanır.

Pilates Artık FizyoAnaliz'de
Kavacık'da Fizik-Tedavi kliniğimizde reformer, klinik pilates, mat pilates hizmetimiz devam etmektedir. Kayıt, Bilgi, ve Rezervasyon için Arayın..

Düzenli yapılan pilates egzersizleri kemik yoğunluğu, kas kuvveti, denge, esneklik, stabilizasyon ve koordinasyonu artırarak yaralanmaları önler ya da tedaviye destek olur. Stresi azaltarak yaşam kalitesini arttırır. Konsantrasyon, nefes, odaklanma, kontrol, dengeli kas gelişimi, kesinlik ve ritm gibi prensiplere sahip pilates metodu, kişilerde kardiovasküler uygunluk sağlar ve solunum kontrolünü geliştirir. Günlük yaşamınızda yaptığınız düzenlemelerle beraber pilates egzersizleri bedensel olarak incelmenizi, daha sıkı bir vücuda sahip olmanızı ve fit kalmanızı sağlar.

 Kavacık’da Pilates için Doğru Adres FizyoAnaliz

Sağlıklı olmak, hasta olmamak anlamına gelmez; kişinin hem fiziksel hem de psikolojik açıdan aktif bir yaşam sürmesi gerekir. Bu açıdan pilates egzersizleri sağlığın korunmasına ve hastalıkların önlenmesine bütüncül bir katkı sağlar. ”Erken Fonksiyonel Tedavi” olarak geçen pilates akut hastalıkların önlenmesine kullanılırken; vücut’un tüm kaynaklarını bir bütün halinde ele aldığı için kronik hastalıklardaki kısır döngüyü kırmada da etkilidir. Bundan yola çıkarak disk herniasyonu (fıtık), kalça ve diz protez cerrahisi, duruş bozuklukları (kifoz, hiperlordoz), skolyoz, fibromiyalji, multipl skleroz, onkolojik sorunlar, panik atak, depresyon, ligament ve tendon cerrahileri, osteoporoz, idrar kaçırma ve hamilelik durumlarında doktor onayı sonrası pilates yapılmasında bir sakınca olmamakla birlikte kişide fonksiyonel durumu iyileştirme, günlük aktivitelerinde kolaylık sağlama, hareket kısıtlılıklarındı minimuma indirme veya oluşmasını önleme, esneklik ve dengeyi geliştirme gibi bir çok faydası da mevcuttur. Eğer sizde kavacık pilates hizmetimizi tercih etmeyi düşünyorsanız rezervasyon ve bilgi için arayabilir veya whatsApp yolu ile bizlere ulaşabilirsiniz. Beykoz profesyonel pilates için FizyoAnaliz’i tercih edin.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Uzman Fizyoterapist Mehmet KUZUDİŞLİ Hemen Randevu Alın.
HEMEN ARA
Canlı Destek
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz ?